portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Mój Grabiszynek - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Mój Grabiszynek - sprawy osiedlowe » Forum » odleglosc od budynkow RONSON
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

odleglosc od budynkow RONSON

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
panny_z_wilka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Mar 06, 2011 15:22
Posty: 19
Skąd: wroclaw

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 15:26    Temat postu: odleglosc od budynkow RONSON

czesc. znalesliscie gdzies w sieci plan zagospodarowania sasiada? nie jest za blisko? coraz bardziej widze ze widok na Sniezke moze utrudnionyWink
wezner 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 17, 2011 14:19
Posty: 22
Skąd: Mój grabiszynek

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 13:04    Temat postu: Re: odleglosc od budynkow RONSON

Witam,

Też się nad tym zastanawiałem. Z tego co udało się mi znaleźć minimalna odległość powinna wynosić 4m. Ile jest ciężko powiedzieć, ale analizując już jakiś czas temu ich rzuty ze strony mieszkań parterowych wschodnich wydaje mi się że będzie 4m zgodnie z normą.

Ale to są tylko moje obserwacje, specjalistą nie jestem.
skyhawk 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 24, 2011 19:11
Posty: 22
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 22:05    Temat postu: Re: odleglosc od budynkow RONSON

Co prawda nie mam mieszkania od strony z ktorej buduje sie Ronson ale jestem sobie w stanie wyobrazic co moga czuc Ci co maja.

Norma jest glupia i tyle. Minimalne odleglosci miedzy budynkami, ktore sie u nas teraz stosuje sa lekko bezsensowne. To nie jest HongKong. Juz za socjalizmu rozmieszczenie osiedli bylo bardziej sensowne i przyjazne mieszkancom.
sasiad3 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Mar 09, 2011 14:19
Posty: 39
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Mar 09, 2011 14:41    Temat postu: Re: odleglosc od budynkow RONSON

Witam na szanownych sąsiadów.

Jeśli chodzi o odległości od budynków Ronsona, to podstawowym problemem nie jest tam sama odległość budynków od siebie - od granic działki (te jak ktoś słusznie zauważył w prawie polskim ustala się na 4 m od granicy z sąsiednią działką budowlaną - czyli 8 licząc obustronnie). Problem jest tutaj nieco bardzoej złożony. Dwa dodatkowe parametry w tym przypadku ustalają wartości minimalne. Są to przesłanianie budynków oraz zacienianie. O tyle o ile to pierwsze (w telegraficznym skrócie - odległość między budynkami nie może wynosić mniej niż ich wysokość względna) jest z grubsza chyba spełnione (wezmę w najbliższym czasie dalmierz laserowy i to sprawdzę bo jest już pierwsza linia słupów) o tyle zacienianie niestety nie będzie spełnione, co oznacza, że powstający obok budynek stoi w sprzeczności z prawem. Nie wchodząc w zbytnie szczegóły chodzi o mieszkania A1G ( z tego co widzę, jeszcze wolne) oraz A2G z tego co widzę, sprzedane - i lokatora z tego mieszkania prosiłbym o ujawnienie się jeśli jest na forum, bo chciałbym z nim porozmawiać. Mam zamiar w najbliższy weekend naskrobać powiadomienie i wysłać do Developera i do wiadomości do Zarządcy (my póki co nie jesteśmy niestety jeszcze formalnie właścicielami, a więc i stroną postępowań administracyjnych, a kiedy już będziemy - Ronson dawno bedzie zbudowany)
panny_z_wilka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Mar 06, 2011 15:22
Posty: 19
Skąd: wroclaw

PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 22:00    Temat postu: Re: odleglosc od budynkow RONSON

taaaa, normowo jest ok, 4 m od granicy dzialki, dostep swiatla bezposredniego przez 3h miedzy 7 a 16, w jednym z pokoi... to wszystko jest ok, bo nie dostaliby pozwolenia. bardziej chodzi o indywidualne odczucia. na poczatku myslalem ze ta plyta garazu bedzie podlozem dla ogrodkow parterowiczow i sama fasada bedzie cofnieta do 2 linii slupow, ale bylem zobaczyc makietke w kontenerze sasiada Roisona i ... niestety.. wszyscy bedziemy na kupie.
sasiad3 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Mar 09, 2011 14:19
Posty: 39
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 14:20    Temat postu: Re: odleglosc od budynkow RONSON

konkretnie światło od 7.00 do 17.00 w jednym z pokoi i to właśnie OK nie jest tak jak pisałem powyżej. Zarówno zarządca jak i deweloper dosali już powiadomienie w tej sprawie, przełałem im też analizy zacieniania obu budynków. A pozwolenie na budowe dostali bez problemu bo nikt tego w urzędzie nie weryfikuje (zajmuję się tym na codzień) W naszym przypadku nie jest jasna jedna sprawa - kto popełnił błąd projektowy, q2 Studio (profit) czy Ozon (Ronson) i kto pierwszy dostał PnB (pozwolenie na budowę) ale ktoś dał ciała. Zobaczymy tylko co zrobi z tym Profit...
panny_z_wilka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Mar 06, 2011 15:22
Posty: 19
Skąd: wroclaw

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 14:36    Temat postu: Re: odleglosc od budynkow RONSON

sasiad3; mozna zobaczyc te analizy? jesli naprawde nie spelniaja warunkow doswietlenia to moze byc afera. mozliwe ze w urzedzie nikt tego nie sprawdza ale projektant odpowiada za zgodnosc dokumentacji z normami itp, nie? chetnie nawiaze blizszy kontakt w tej sprawie.
sasiad3 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Mar 09, 2011 14:19
Posty: 39
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Mar 23, 2011 14:44    Temat postu: Re: odleglosc od budynkow RONSON

Pewnie, że można zobaczyć. Najlepiej na priv (mail poproszę). Faktycznie to projektant jest zobligowany do wykonania analizy, gorzej jak budynki są projektowane w tym samym czasie i jeden projektant nie wie że inny w tym czasie coś tam dłubie. Tak czy siak najlepiej może na tym wyjść właściciel mieszkania które norm nie spełnia (spooore odszkodowanko może ugrać -tylko trzeba wpierw ustalić winnego). Tak siezastanawiam czy nie kupić tego mieszkania na parterze i założyć sprawę Smile
sasiad3 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Mar 09, 2011 14:19
Posty: 39
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Mar 23, 2011 14:49    Temat postu: Re: odleglosc od budynkow RONSON

Inna sprawa, że właśnie jest opracowywany projekt na działce po drugiej strony naszego budyneczku (swoją drogą to tak właśnie trafiłem na to niedoświetlenie - dostałem mape zasadniczą dla działki obok i sie zaczęło...). W każdym razie powstanie tam budyneczke bardzo podobny gabarytami do naszego, niestety tylko właściciel terenu - firma Arkop (ta sama, która jest firmą wykonawczą - teraz bawi sie w deweloperkę) nie rokuje, że będzie to architekturka z "wysokiej półki" i raczej średni widok będzie z drugiej strony. przynajmniej odległość będzie dobra (droga pomiedzy budynkami)
VickiB 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 15:04
Posty: 17
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 11:40    Temat postu: Re: odleglosc od budynkow RONSON

Ja również bardzo martwię się, że budynek RONSON-a mocno ograniczy u nas dostęp światła - konkretnie w pionie H, bo dodatkowo dostęp światła jest w tym miejscu ograniczony drugim skrzydłem naszego budynku, więc wielka prośba do sasiad3 o tą symulacje na maila Smile
sasiad3 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Mar 09, 2011 14:19
Posty: 39
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 12:05    Temat postu: Re: odleglosc od budynkow RONSON

Do wszystkich zainteresowanych sprawą: proszę podać na priv adresy mailowe, poniżej podpinam plik w formacie ZIP z samą analizą szkicową, jest do tego oczywiście jeszcze opis, ale to na priv
sasiad3 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Mar 09, 2011 14:19
Posty: 39
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 12:08    Temat postu: Re: odleglosc od budynkow RONSON

no dobra - to forum chyba nie połyka plików ok. 10 MB... czyli tylko na maila
Filonka 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Lip 28, 2011 8:28
Posty: 1
Skąd: Wrocław-Krzyki

PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 8:33    Temat postu: Re: odleglosc od budynkow RONSON

Cóż, wykręcając lekka mądre powiedzenie można by rzec: głupie prawo ale prawo ...
... tylko gzie tu miejsce na właśnie zwykłe ludzkie odczucia, kiedy ktoś wreszcie przestanie kierować się tylko suchą literą prawa i stworzy na prawdę lepszą jakość Surprised
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama