portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Mój Grabiszynek - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Mój Grabiszynek - sprawy osiedlowe » Forum » Przegrodzona dróżka
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Przegrodzona dróżka

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
janinak 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Lip 14, 2011 16:04
Posty: 8
Skąd: wroclaw grabiszynek

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 9:10    Temat postu: Przegrodzona dróżka

Wrzucam temat, który jak słyszę bulwersuje okolicznych mieszkańców.
Przy okazji zagospodarowania fragmentu działki, która była wynajęta na biuro sprzedaży Ronsona przegrodzono dość istotną, nieutwardzaną dróżkę, która prowadzi wzdluz dzialek, w stronę Odkrywcow i kladki Oporowskiej.
To dawna Rymarska. To co zrobiono, moim zdaniem jest chore. Wiem, że wg podzialu nalezy do Bl32., jednak, czy nie powinniśmy zrezygnowac z tych 2-3m2 dla dobra komunikacji? Przeciez to rowniez nam komplikuje zycie bo to byl fajny kierunek na wyjscie z pieskiem, fit itd.
Jak uwazacie, czy nie powinnismy tego natychmiast odgrodzic? I ta koszmarna tablica jeszcze! Po co nam ona? Moze postawmy obok druga ze spisem usterek budynku Bl 32? Wink
wezner 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 17, 2011 14:19
Posty: 22
Skąd: Mój grabiszynek

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 9:58    Temat postu: Re: Przegrodzona dróżka

Ja juz od samego poczatku jak widzialem zapis w umowie ze zagrodza ta droge spodziewalem sie problemow w tej sprawie Smile

jak dla mnie tez wolalem tam droge bo jezdzilem tamtedy do pracy rowerem

z drugiej strony pytanie jaka jest przyszlosc tej drogi, bo jej w planach nie ma, z drugiej strony wyglada na to ze Ronson kolejnej dzialki wzdluz drogi nie zajal, wiec nie do konca rozumiem koncepcje zagospodarowania tego terenu
wezner 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 17, 2011 14:19
Posty: 22
Skąd: Mój grabiszynek

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 10:10    Temat postu: Re: Przegrodzona dróżka

Ja juz od samego poczatku jak widzialem zapis w umowie ze zagrodza ta droge spodziewalem sie problemow w tej sprawie Smile

jak dla mnie tez wolalem tam droge bo jezdzilem tamtedy do pracy rowerem

z drugiej strony pytanie jaka jest przyszlosc tej drogi, bo jej w planach nie ma, z drugiej strony wyglada na to ze Ronson kolejnej dzialki wzdluz drogi nie zajal, wiec nie do konca rozumiem koncepcje zagospodarowania tego terenu
dager3 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Cze 10, 2011 21:41
Posty: 5
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Sie 09, 2011 10:36    Temat postu: Re: Przegrodzona dróżka

jako wspolnota, ktora wkrotce zalozymy, mozemy to przejscie przywrocic, przynajmniej do czasu kiedy Ronson sie nie zagrodziWink
VickiB 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 15:04
Posty: 17
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Sie 10, 2011 21:58    Temat postu: Re: Przegrodzona dróżka

No właśnie reszta "starej" drogi należy do Ronsona i patrząc na tempo budowy, to już niedługo ich teren będzie ogrodzony , więc jakiekolwiek zmiany w linii naszego ogrodzenia, poza zamieszaniem i złudną nadzieją dla działkowców, to niczego tak naprawdę nie wniosą. Chyba lepiej żeby wszyscy już teraz oswoili się z myślą, że tamto przejście to już historia Wink
janinak 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Lip 14, 2011 16:04
Posty: 8
Skąd: wroclaw grabiszynek

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 15:07    Temat postu: Re: Przegrodzona dróżka

Tak naprawdę chodzi o gest. Mam wrażenie, że jak zwylke dłuzej trwa dyskusja,niż działanie. Na podobnej zasadzie działa np. Gestor.
Niczym Ronson cos ogrodzi, można odkręcić 4 śruby i umolżiwić przejscie. Nic na tym nie tracimy (ani "piędzi ziemi"). Ja tak uważam. Niczego nikomu w ten sposób nie oddajemy.
VickiB 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 15:04
Posty: 17
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 23:24    Temat postu: Re: Przegrodzona dróżka

Tyle, że firma od zieleni, po długich bojach w końcu już nam ten teren zagospodarowała, są posadzone iglaki, wysypana kora, posadzona trawa i jakoś to w końcu wygląda. Moim zdaniem nie ma sensu tego wszystkiego teraz niszczyć. Tym bardziej, że idzie jesień/zima i ta droga i tak nie będzie się nadawała do spacerów bo rozjeżdżona przez samochody z budowy zamienia się w morze błota, tak było zimą i wiosną tego roku, praktycznie nie da się tamtędy chodzić. W koło jest tyle terenów spacerowych, że akurat odblokowanie na krótką chwilę tego przejścia, po to tylko żeby okazać "gest", po którym Ronson i tak postawi swoje ogrodzenie, nie ma sensu Wink Tym bardziej, że koszty ponownego zagospodarowania poniosłaby wspólnota.
janinak 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Lip 14, 2011 16:04
Posty: 8
Skąd: wroclaw grabiszynek

PostWysłany: Pią Sie 12, 2011 14:27    Temat postu: Re: Przegrodzona dróżka

Trochę mi sprawa przypomina, jak ktos jezdzi na nartach, porównanie nartostrad na Gubałówce i w jakimkolwiek regionie w Austrii.
Na Gubałówce górale postawili płoty i narciarz nie da rady. W Austrii juz w latach 50-tych gospodarze stwierdzili, że warto łaczyć nartostrady w system, usuwać płoty (które też początkowo budowali).

Jak ktoś jeżdzi na rowerze po Grabiszynku, to pewnie nie raz zatrzymał sie na płocie. Szczególnie ta nowa część Grabiszynku jest trudna do przejechania. Resumując, ze smutkiem stwierdzam, że jesteśmy na poziomie Austriaków z lat 50-tych zeszłego wieku... ;(
artur2000 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 24, 2011 22:18
Posty: 26
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Sie 13, 2011 16:40    Temat postu: Re: Przegrodzona dróżka

rozmawiajac z kilkoma lokatorami odnioslem wrazenie, ze kwestia otwarcie tego przejscia to zyczenie ogolne.
Slupki sa postawione tak dogodnie, ze wystarczy odkrecic siatke od skrajnych slupkow zlozyc te dwie czesci siatki ze soba, przymocowujac kawalek preta metalowego lub drawniana listewke dla usztywnienia w poziomie za pomoca chociazby plastikowych wiazadel do kabli lub jakis klamer.
Powstaje wtedy waskie przejscie dla pieszych i rowerzystow.

Co do ronsona, to wiem od "sasiad3", ze ten kawalek pomiedzy plotem budowlanym ronsona a verity jest niesprzedany (czytaj gminy) i taki najprawdopodobniej pozostanie.

Co do iglakow ktore trzeba by poswiecic, to te dwie baby-tuje mozna w 5 minut przesadzic a ten 1 qm powierzchni trawy mozemy chyba poswiecic.

Przydaloby sie jednak miec do tego zgode lokatorow. Osobiscie mam nadzieje, ze wiekszosc wystarczy.
Stawiam wiec powedzmy wniosek o otwarcie jak powyzej. Jesli nie bedzie sprzeciwu to moge to chetnie zrobic w wolnej chwili lub mozemy sie zrzucic na jakis drobiazg dla konserwatora, ktory moglby zrobic to solidniej.
janinak 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Lip 14, 2011 16:04
Posty: 8
Skąd: wroclaw grabiszynek

PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 18:36    Temat postu: Re: Przegrodzona dróżka

Bardzo mi sie podoba Twoj post, artur2000 Wink
Od razu wiara w rozsadek wraca. Moge pomoc przy tym demontazu/montazu
Info na priv proszeWink
VickiB 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 15:04
Posty: 17
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sie 19, 2011 15:29    Temat postu: Re: Przegrodzona dróżka

No i temat można chyba zakończyć, bo nie wiem czy zauważyliście ale Ronson skutecznie ogrodził i zamknął drogę ze swojej strony. Chyba jednak warto czasem przed ochoczym odkręcaniem śrub, wstrzymać się i nie opierać na pogłoskach, tylko dowiedzieć drogą oficjalną jaki jest stan prawny Wink
artur2000 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 24, 2011 22:18
Posty: 26
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 15:48    Temat postu: Re: Przegrodzona dróżka

Swieta racja. Dobrze, ze oddalem moja propozycje tylko pod dyskusje zamiast od razu ochoczo odkrecac sruby, bo mialbym niezle wyrzuty sumienia Wink Poza tym dobrze wiedziec, ze lepiej poczekac z wszelka inicjatywa az zaoferuje sie ktos inny, moze lepiej poinformowany.
sasiad3 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Mar 09, 2011 14:19
Posty: 39
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 9:39    Temat postu: Re: Przegrodzona dróżka

faktycznie, Ronson zajął pas ziemi/dróżki. co prawda z projektu zagospodarowania terenu który udostępniają oni na swojej stronie internetowj wynikało, że tak nie bedzie, mea culpa... ale to tylko znak, że ktoś jednak myśli całościowo o urbanistyce i zauważył, że kawałek" ziemi niczyjej" pomiędzy osiedlami to byłby jakiś absurd
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama