portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Mój Grabiszynek - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Mój Grabiszynek - sprawy osiedlowe » Forum » Powolanie wspolnoty mieszkaniowej
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Powolanie wspolnoty mieszkaniowej

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
artur2000 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 24, 2011 22:18
Posty: 26
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 12:09    Temat postu: Powolanie wspolnoty mieszkaniowej

Witam.

Chcialbym wywolac temat powolanie wspolnoty mieszkaniowej oraz gremium, ktore mogloby w naszym wspolnym imieniu rozmawiac z zarzadca i powolywac zebrania do glosowania.

Proponuje abysmy spotkali sie w nastepujacym terminie w garazu.

Piatek. 1 grudzien, godz. 20:00 Strzalka zmeiniony na Sroda, 7 grudnia, godz. 20:00

Musimy podjac jakies kroki w kilku kwestiach. Ja przynajmniej mam juz dwie:

1. Zlikwidowanie kontenera na ulicy. Mamy juz dosyc odganiania obcych ktorzy juz bez ogrodek podjezdzaja w dzien i w nocy i wyladowuja tam swoje smieci. Tak samo jak rzemieslnikow z ronsona, ktorzy po drodze pozbywaja sie smieci z furgonetek. nie wspominajac juz o tym jak od wczoraj wyglada cala okolica przed naszym budynkiem - masakra. Ci ktorzy jeszcze sie u nas rozbudowuja moga sie opierac ale prawie rok do wykonczenia z kontenerem na ulicy to moim zdaniem wystarczajaco dlugo. Oczywiscie znaczyloby to, ze gruz i inne odpady poza domowymi nie znalazlyby miejsca w docelowych kontenerach na smieci. to tylko moje zdanie.

2. Sprawa internetu i dostepu do innych uslug telekomunikacyjnych. Moze niektorzy z was juz wiedza ale nasz budynek nie ma zadnej mozliwosci podlaczenia TELEFONU lub INTERNETU KABLOWEGO/DSL. Jedyna opcja teraz to podlaczony internet radiowy przez generacja.pl tylko w nizszych pakietach (wyzsze tylko po kablu), ktory moim zdaniem na dodatek jest niestabilny i nie wart swojej ceny. TP S.A., ktora byla moja cicha nadzieja po kilku tygodniach expertyz doszla do wnioski, ze najblizsza mozliwosc przylaczenia jest 300 m od naszego budynku. Zasiegnalem informacji: 300 m kanalu do naszego budynku to po cenie rynkowej 30.000 PLN jesli chcielibysmy sie przylaczyc we wlasnym zakresie. Oczywiscie cena za wysoka. Ale watpie aby ronson nie mial planow z tym zwiazanych. Musimy dotrzec do osob decyzyjnych w ronsonie i porozmawiac o alternatywie wspolnego podlaczenia zanim pociagna sobie kanal sami i dla nas bedzie moze za pozno. Alternatywa jest oczywiscie czekanie az dostawcy sami zainwestuja w naszej okolicy ale to moze trwac lata zanim ronson zagospodaruje caly teren. Moze mozna tutaj cos osiagnac.


Ostatnio zmieniony przez artur2000 dnia Tue Nov 29, 2011 10:48, liczba edycji: 1
VickiB 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 15:04
Posty: 17
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 18:13    Temat postu: Re: Powolanie wspolnoty mieszkaniowej

Wydaje mi się, że chyba najważniejsza sprawą jest czy chcemy aby Zarządcą nadal był Gestor. Bo to właśnie firma zarzadzająca obsługuje nowopowstalą wspólnotę w tym zakresie pod względem prawnym - przygotowuje wszystkie uchwały, wyznacza zebrania, zbiera podpisy w drodze idywidualnego zbierania głosów, trzeba założyć odrębne konto bankowe, ubezpieczać nieruchomość i pewnie setki innych kwesti którymi my osobiście zajmować się nie będziemy. Za to właśnie Zarzadca bierze pieniądze Smile
artur2000 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 24, 2011 22:18
Posty: 26
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 20:29    Temat postu: Re: Powolanie wspolnoty mieszkaniowej

Zarzadca swoja droga. On ma swoje zadania i czy go pozostawimy, czy sie z nim pozegnamy to tez wymaga wiekszosciowej decyzji. Kto taka decyzje ma wylonic? Kto ma przyjac wniosek o wylonienie nowego zarzadcy? Kto ma zebrac glosy? W jakim trybie? Jaka wiekszosc jest potrzebna?.
Te wszystkie rzeczy wymagaja chyba jakiegos gremium u nas w bloku.
Poza tym jesli ktos ma cos na sercu to gdzie ma z tym pojsc? Do zarzadcy? A ten dlaczego mialby dzialac - bo jeden mieszkaniec zyczy sobie tego czy owego? Jak dlugo bedzie trwalo zanim Pani Pragnaca sie tym zainteresuje? Czy bedzie za kazdym razem bezzwlocznie zwolywac zebrania mieszkancow aby wylonic decyzje? Bardzo w to watpie.

Kimkolwiek bedzie przyszly zarzadca. Inicjatywa i mandat do natychmiastowego wykonania lub rozpatrzenia tego czy owego musi wyjsc od nas a do tego potrzebujemy jakiegos przedstawicielstwa. I tylko o takie przedstawicielstwo mi chodzi.

Musze z gory powiedziec, ze nie mam zielonego pojecia o zasadach i formach dzialania wspolnot mieszkaniowch. Zdrowy rozsadek podpowiada mi jednak, ze potrzebujemy jednego glosy do komunikacji z zarzadca a nie 23 pojedynczych. Moze ktos bardziej doswiadczony naswietli troche ten temat.

Osobiscie nie mam ostatecznie nic przeciwko aby od razu po wylonieniu takiego przedstwicielstwa przeglosowac adhoc wniosek o zmianie zarzadcy i zajac sie poszukiwaniem alternatywy.
VickiB 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 15:04
Posty: 17
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 23:30    Temat postu: Re: Powolanie wspolnoty mieszkaniowej

Temat śmietnika odfajkowany Smile, już pisałam wczoraj do p.Pragnącej załączając piękne zdjęcie z niedzielnego poranka gdy śmieci z kontenera były dosłownie wszedzie i taką odpowiedź dziś rano dostałam:
"kosze na odpady komunalne, zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami z firmą ALBA, zostaną postawione w tym tygodniu. Kontener został ustawiony przez firmę w jedynym dogodnym miejscu, które nie kolidowało z parkującymi samochodami oraz pracami ziemnymi wykonywanymi przez Energię Pro oraz ZDiUM.
Do osłony śmietnikowej zostaną wstawione dwa pojemniki 1100 l na odpady komunalne" Smile
Co do internetu-pewnie to kwestia indywidualna, bo ja sobie akurat Generację jak najbardziej chwale Kwadratowy Pewnie jeśli sukcesywnie będzie się pojawiać coraz więcej budynków, TP pociągnie łącza, bo zwyczajnie będzie się jej to opłacać.

Jeśli chodzi o zebranie, to oczywiście powinniśmy się nieformalnie spotkać i porozmawiać, chciałam tylko zwrócić uwagę, że jest wiele kwestii w tym temacie, które są w gestii Zarządcy.
artur2000 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 24, 2011 22:18
Posty: 26
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 10:47    Temat postu: Re: Powolanie wspolnoty mieszkaniowej

Taka juz natura rzeczy, ze wszystko jest "kwestia indywidualna", wlasnie dlatego ktos musi te indywidualne stanowiska zebrac i podac dalej w formie "MY chcemy tego i owego" a potem nekac mailami i telefonami. Najlepiej conajmniej 2 osoby.

Zmienie termin spotkania na nastepny tydzien bo do piatku to moze za krotko i w srodku tygodnia byloby dogodniej.

Co powiecie wiec na:

Sroda, 7 grudnia, godz. 20.00, w garazu

?
wezner 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 17, 2011 14:19
Posty: 22
Skąd: Mój grabiszynek

PostWysłany: Śro Lis 30, 2011 10:06    Temat postu: Re: Powolanie wspolnoty mieszkaniowej

mi termin jak i lokalizacja pasuje
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama